Kaip nuraminti reaktyvų šunį?
Reaktyvumu vadinama per aštri šuns reakcija į aplinkoje esančius dalykus. Tai gali būti lojimas, staigus šokimas, tampymasis ant pavadėlio, urzgimas ir gali kilti dėl šuns genetinės sudėties, socializacijos stokos ar dėl itin bauginančios patirties.
Reaktyvų šunį gali būti sudėtinga suvaldyti. Dėl to tampa sunku išeiti pasivaikščioti ar lankytis viešose vietose. Namuose nedažnai sulaukiama svečių, nes baiminamasi, kaip šuo elgsis šalia jų.
Užuot bandę gyventi su reaktyviu šunimi, išmokite naujų būdų, kaip išlaikyti jį ramų ir susitelkusį į jus.
Rutinos sudarymas
Šeimininkai dažnai net nesusimąsto, bet šunys be galo trokšta rutinos ir gerai yra įsislavinę mūsų pačių kasdienybę. Jie žino, kada mes atsibundame ryte, kad apsiauti batus reiškia jog jie jau tuoj leisis į rytinį pasivaikščiojimą. Rutina daro pasaulį nuspėjamu. Tai padeda jiems suprasti viską, kas vyksta aplinkui gero ar blogo. Kuo daugiau jūsų šuo nerimauja, tuo daugiau rutinos jis trokšta. Paprasta, bet efektyvi rutina padeda jiems jaustis ramesniems, susikaupusiems ir saugesniems visose stresinėse situacijose. Galų gale, kai tik šuo susiderina su šeimininko rutina namuose, galima pradėti plėsti įprastos aplinkos ribas, pavyzdžiui: išeiti pasivaikščioti parke ar viešose erdvėse.
Reakcijos suminkštinimas
Reakcijos suminkštinimas – tai emocijų ar elgesio, kuriuos šuo demonstruoja, reaguodamas į konkretų dirgiklį (šuo, žmogus, gyvūnas, daiktai, dulkių siurbliai, automobiliai, dviračiai) keitimo procesas. Kad suveiktų reakcijos suminkštinimas, turi įvykti du kritiniai žingsniai:
- šuo pamato išgirsta arba užuodžia dirgiklį;
- tą patį momentą turi atsirasti dėmesio nukreipimas - maistas ar žaislas.
Itin svarbu, kad dėmesio nukreipimas atsirastų iš karto ir prieš šuniui pradėjus rodyti nepageidaujamą elgesį. Pirmieji momentai, kai augintinis parodo, kad jam nepatogu, yra mūsų galimybė pakeisti jo elgesį. Praradus šį momentą šuo gali nebejausti poreikio reaguoti į siūlomą nukreipimą.
Pokyčiai namuose
Norint nutraukti šuns įprotį būti reaktyviu namuose, gali tekti atlikti kai kuriuos pertvarkymus. Dažna reaktyvumo forma namuose yra puolimas ant langų. Tokio reaktyvumo paskata yra ta, kad šuo iš karto mato rezultatą. Jis mano, kad jo agresija privertė žmogų ar šunį pasitraukti, ir tai labai sustiprina pasikartojantį elgesį. Geriausias būdas tai sustabdyti yra pririšti šunį, kai esate namuose. Tai išmokys jį likti vietoje ir nepulti prie lango. Taip pat galite panaudoti ir kūdikių vartelius, pastatant juos toliau nuo langų.
Kita reaktyvumo zona namuose yra kiemas. Reaktyvumas kieme yra panašus į lango reaktyvumą. Toks elgesys sulaukia daug dėmesio ir ilgainiui persismelkia ir į kitas šuns gyvenimo sritis. Jei jūsų šuo yra „tvoros kovotojas“ arba „tvoros bėgikas“ vienas dalykas, kurį galite padaryti būdami namuose, yra laikyti šunį ant pavadėlio kieme ir atlikti greitą atsaką į šuns reakciją, atkreipiant dėmesį į save ir nuraminant. Jei negalite iš karto reaguoti, turite jį atskirti nuo “karštosios” vietos kieme tvorele arba laikyti namuose.
Elgesys pasivaikščiojant
Atpraskite tempti pavadėlį! Jei šuo susidomėjęs kažką uosto, netempkite jo šalin. Na, nebent situacija keltų grėsmę ir šunį tikrai reikėtų nutempti dėl saugumo. Netempkite pavadžio į save, jei šuo susidomėjo praeiviais, – geriau skirkite pastangų ryšiui kurti ir įpratinkite šunį tokiose situacijose reaguoti į kvietimą. Jei šuo pernelyg įsiaudrino ir tempia į nieką nereaguodamas, tiesiog sustokite. Gyvūnai bendrauja kūno kalba, tad šuniui bus daug lengviau suprasti, kad jūs nenorite eiti, jei jūs sustosite, nei tuo atveju, jei tempsite pavadėlį, bet vis tiek judėsite pirmyn.
KA21 Beta-Glucan
Būti labiau balansuotu ir ramesniu visad padeda japoniškas maisto papildas KA21 Beta-Glucan. Jo pagalba gyvūnas tampa linksmesnis, jaučiasi saugiau. Natūraliai susitarusių vitaminų ir mineralų kompleksas produkto viduje padeda lengvai pasiekti šiuos rezultatus, o tai patvirtina daugelio šunų šeimininkai ir klinikiniai tyrimai atlikti Japonijoje. Plačiau apie klinikinius tyrimus čia.
Profesionali dresūra
Specialistai, besirūpinantys gyvūnų gerove, atkreipia dėmesį, jog šunų priežiūra reikalauja ne tik patenkinti šunų fizinius poreikius, tokius kaip maitinimas ar išvedimas į lauką, bet ir saviraiškos poreikius – suteikti augintiniui dėmesio, kartu praleisti brangaus šeimyninio laiko. Šunims nereikia motyvacijos judėti, tiesiog reikia juos nukreipti tinkama linkme. Čia jums gali padėti šunų lavinimo ir priežiūros mokykloje WONDERDOG. Tai - dresūra, socializacija, sportas, edukacija, individualios konsultacijos ir online pamokos. Tik viena konsultacija su profesionaliu dresuotoju gali atsakyti į daugelį klausimų iškilusių auklėjant šunį.